РЕГИОН

Полицаец од Кочани во униформа влегол во продавница, си зел сирење, но не сакал да го платил
Завчера во Кочани на ул. „Кеј на Револуцијата“ бб, три непознати лица извршиле разбојништво
Триесет и седумгодишниот Б.С. од Кочани вчера бил нападнат во семејната куќа
Тешка кражба се случила во Кочани ноќта помеѓу 7 и 8 август. Ограбен е станот на С.Ј. (57)
Ве известуваме дека поради реконструкција на дел од водоводната мрежа на улицата „Раде Кончар“
Изменет режим на сообраќај на патниот правец Нивичани-Пантелеј на 8 август
Локална телевизија од Кочани вчера објави дека е регистриран уште еден смртен случај во градот предизвикан од бактеријата листерија, нагласувајќи дека тоа не е 55-годишната жена, која е последната официјално потврдена жртва заразена од листерија, туку дека станува збор за…
Матурантите кои не ја поминале Државната матура или од оправдани причини не полагале ја имаат последната шанса
„Димитар Влахов“ денеска започна да го добива новиот асфалт на потегот од Трговскиот центар до населбата „Стришани“
Дваесет и петгодишна девојка стопирала на патот Пониква-Штип,

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.