РЕГИОН

Отсекот за превенција при Секторот за внатрешни работи – Штип во соработка со
СВР Штип по предходно преземени мерки и активности расветли четири  кривични
Во текот на вчерашниот ден 58-годишниот Б.С. од кочанското селото Чифлик,
Според податоците од Комисијата за легализација на дивоградбите во општина Виница,
Здружението на граѓани Движење за одржлив развој од Кочани информира дека проектот
Ве повикуваме на донаторска акција која ќе се одржи денеска (понеделник 23.02.2015), каде што ќе биде поставен
Куќа во близината на Трговски во Кочани денеска изгоре во пожар. Брзата реакција
Кочанската полиција поднела кривична пријава против Ј.А.(44) од Кочани, директор
*Внимателно проверете го имотот, извршете проценка на штетата особено на безбедноста и стабилноста.
„Годинава ќе работиме на довршување на улицата „Стамен Манов„ со средства во однос од 1 : 2, односно

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.