РЕГИОН

„Очигледно е дека пишувачот на текстот не го познава финансиското работење во Република Македонија. Затоа
Единствениот отчет кој може да го даде градоначалникот Ратко Димитровски е отчетот на долгови и кредити
НК за КР Кочани поднесе кривична пријава против Р.И. (43) од Кочани поради постоење основи на
Во Кочани започна со работа нова Авто школа - Зебра, чија примарна цел и задача ке биде, да допринесе за зголемување на безбедноста во сообраќајот со добра
„Украдени се две ѕвона од камбанаријата во манастирот и е направена голема материјална штета. Звоната се однесени во непознат правец, а за кражбата се известени
Две ѕвона изработени од месинг тешки по 70 килограми се украдени од манастирот „Св. Пантелејмон“ во
Градоначалникот на Општина Кочани, Ратко Димитровски на прес-конференција изнесе податоци за текот на постапката за легализација на бесправно
На 18.01.2017 година во 07.20 часот во ПС ОН-Виница, дежурен лекар од ИМП-Виница телефонски пријавил
Мики Пецов (22) најприв го сонувал крстот, па денеска го фати во осветените води на „кочанскиот Јордан“. Во изјава за новинарите рече дека „не верува во сонови“, но и дека
Полицијата поднесе кривична пријава против29-годишниот В.А. од Кочани поради постоење основи на сомнение

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.