РЕГИОН

Обвинителството истражува кривична пријава поднесена синоќа за дело поткуп на гласачи против двајца кочанчани. Вториот случај кој е пријавен до комисијата на обвинителството за избори се закани кон набљудувач, пријавени од невладина организација. Сите останати пријави и сознанија од претходните…
На 29.10.2021 во 09,25 часот било пријавено дека во Кочани, на крстосница со кружен тек од ул.„Т.Паунов“ и ул.„Македонска“, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило „тојота“ со кочански регистарски ознаки управувано од Ј.М.(53) од Кочани и мопед „хонда“…
Времето денеска ќе биде сончево со слаб јужен ветер.  Максималните температури ќе бидат во интервал од 15 до 20 степени. Во Кочани и околината наутро со слаба магла, а преку денот сончево со слаб јужен ветер. Максималната температура ќе достигне…
Несовесните наши сограѓани, не бираат ниту време, ниту место. Едноставно товараат се што повеќе не им е потребно и го истураат, на улиците во градот. Како да е тоа најнормална работа. Си заминуваат без грижа на совеста, како некој да…

САБОТА - Halloween во RiverSoft

29 Окт 2021
102 пати
 САБОТА - Halloween во RiverSoft  30ти ОКТОМВРИ ЗАСТРАШУВАЧКО НИСКИ ЦЕНИ 48 часа СТРАШНИ ЗАШТЕДИ за СТРАШНО ЗАДОВОЛСТВО! HALLOWEEN SHOPPING со НАЈНИСКИ ЦЕНИ! ЗАБАВА, ДРУЖЕЊЕ и НАГРАДУВАЊЕ! Биди и ти, чекор напред во технологијата! Дојдете, видете и проверете во салоните на…
Почитувани сограѓани На крајот на кампањата од Локалните избори 2021 година, сакам да ја изразам мојата благодарност за вашата безрезервна поддршка по првиот круг од изборите. Вие сте мнозинството што ја препозна нашата заложба за модерно Кочани. Работевме со огромна…
Почитувани сограѓани, промените започнаа во цела Македонија, неминовно ќе се случат и во Кочани. Никакви манипулации и притисоци од страна на власта во заминување тоа нема да го спречат. Останува само уште еден чекор до новата иднина. Во недела излезете…
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Т.Т.(40) од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“. На 28.07.2021, пријавениот го довел во заблуда Н.В. дека ќе му изгради викенд куќа во с.Јастребник, за што…
Почитувани сограѓани,Режимските тортури во Кочани станаа секојдневние. Втора седмица сме сведоци на нарушен мир од ненаситните моќници кои и во Кочани не бираат начини за да вршат силен притисок врз гласачите – само со една цел лично да профитираат.Повикувајќи се…
28 октомври во светот се одбележува како Светскиот ден на џудото, кога всушност е роден Џигоро Кано, основач на овој светски популарен спорт. Денес, повеќе од 40 милиони луѓе се дел од големото џудо-семејство во светот. Светската џудо-федерација (ИЏФ) има…