РЕГИОН

Донесена е одлуката ! Наместо во Штип, аеродрмот ќе се гради во Кочани.
Човечкиот фактор уште еднаш се покажа како главен причинител за пожарите. По палењето на стрништата во низинскиот дел од Општина Кочани, од саботата е предизвикан голем пожар и на Осоговските планини, кој сеуште не е локализиран. Според информациите до кои…

Денеска Априлијада

01 Апр 2019
163 пати
Денеска во 11 ч. на Летната сцена на Центарот за култура „Бели мугри“, во организација на Одделението за
Четириесет и деветгодишниот Киро Стојов од Кочани ја доби најпрестижната награда на манифестацијата
„Денеска ќе биде поднесена мојата кандидатура до ДИК и ќе бидат доставени 32 000 потписи на граѓани, од кои, ве уверувам, најголем дел воопшто не се
Интересна приказна ни раскажа еден наш сограѓанин, вработен во КЈП Водовод. При тоа, разочарано, рече
Во пожар загина 82-годишен маж од кочанското село Оризари. До несреќата дошло кога тој палел трева
На 13.03.2019 во 16.40 часот во Полициската станица во Кочани, С.П.(74) од Кочани пријавил дека истиот ден
Здружениео на пензионери на Кочани уре, петок, 16 март, ќе го одржи своео годишно собрабние на кое ке бида
Членовите на Советот на Општина Кочани, на 23. редовна седница го разгледуваа финансиското работење на

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.