ГФК Осогово во пресрет на почетокот на подготовките за новата сезона во Третата фудбалска лига Исток

Вечерва, со почеток од 19 ч. на игралиштето кај Гимназијата „Љупчо Сантов“ се играат првите

Синоќа во 19 ч. со натпреварите што ќе се одиграат на две игралишта на локацијата кај Гимназијата и

Теренот за мал фудбал во дворот на Средното училиште „Љупчо Сантов“ се подготвува за претстојниот „Петровденски турнир“. Се

ГФК Осогово во следната натпреварувачка сезона ќе го предводи легендата на македонскиот

Викендов на фудбалскиот терен крај Масалница ќе се одржи третиот Меѓународен детски фудбалски турнир

Новата управа на ГФК Осогово, како една од целите која што исто така сака да ја исполни е

Со засилено темпо во финишот на преодниот рок, нашиот клуб продолжува да ја комплетира

Реновираниот состав на ГФК „Осогово“ вчера комплетно го надигра тимот на „Кожуф“ и сосема заслужено,

Кон „жолто-синиот“ табор пристапија уште три нови засилувања, па така бројката на нови засилувањеа се искачи на девет. Нови фудбалери на ГФК „Осогово“ се

Страница 1 од 12

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.