Тинејџер е тешко повреден по сообраќајна несреќа во Виница, информираат од Министерството за внатрешни

Вчера во 14,10 часот било пријавено дека на регионалниот пат Кочани-Пониква, се случила сообраќајна незгода

СВР Штип поднесе кривична пријава против „АМГ Аутомотив“ ДОО Кочани и Г.А.(48) од Кочани поради постоење

Полициската станица Кочани поднесе кривична пријава против З.Д.(53) од с.Тркање, кочанско, поради постоење

На 09.06.2019 година во 03,30 часот било пријавено дека во дискотека во Кочани, Д.Ј.(24) од с.Теранци

Виничката полиција поднесе кривична пријава против 71-годишен виничанец поради сомнение за сторено кривично

На 24.04.2019 година околу 16.55 часот во с.Спанчево, кочанско, трактор, управуван од Ж.З.(61) од с.Спанчево,

На 21.04.2019 година околу 15.50 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека во с.Бели, кочанско,

Вчера околу 15:30 часот било пријавено дека на регионалниот пат Пекланска река-Бигла се случила сообраќајна

На 11.04.2019 во 19.05 часот во Полициската станица Кочани, од Медицински центар Кочани било пријавено дека

Страница 1 од 23

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.