Со пригоден настан, Библиотеката „Искра“ го одбележа Светскиот ден на книгата и на

Се уште не одлучивте каде за 1-ви Мај? ТА Либеро Травел повторно мисли на Вас! Ве водиме на

Нека ни е за многу години Воскресението Христово! Радио Кочани ви посакува Бог да ви ги исполни душите и срцата со љубов, да имате почит

Велика Сабота е посветена на споменот на пребивањето на Господ Исус Христос во грбот, и Неговото

Во рамките на одбележувањето на Светскиот ден на Ромите, 8 Април, денеска во Спортската сала „Никола Карев“ беше организирана културно-забавна програма

Во рамките на одбележувањето на Светскиот ден на Ромите, 8 Април, денеска во 10:30 ч. во

В четврток, на 22 март, на Светскиот ден на водите, во ресторанот „Але-дар“ во Кочани, Комуналното

Вел – Јан бр. 1 за Велигден ве води во најубавите европски дестинации:

Александар Стојанов (23) го фати осветениот крст во водите на Кочанска река, денеска на Водици. Свечениот ритуал се одржа под Крушарскиот мост, како и во изминатите

Православните верници денеска го слават празникот Богојавление – Водици кој се празнува уште

Страница 1 од 14

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.