Крадци се обиделе да го однесат сефот од црквата во Блатец

14 Ное 2021
1592 пати

На 13.11.2021 во 03.30 часот во Полициската станица Виница било пријавено дека во храмот Св. Пророк Илија во с.Блатец, виничко, непознати

сторители со уптреба на сила и погоден алат влегле и се обиделе да го одземат сефот, но не успеале. Увид на местото извршила увидна екипа на ОВР Виница. Се работи на расчистување на случајот.

Оценете ја оваа вест
(1 гласови)