Пристигна првиот снег на Пониква

14 Окт 2021
179 пати
Пониква денеска се разбуди во „бело руво“. Падна првиот снег годинава и најави привлечен амбиент за оние што викендов планираат да ја посетат.
 
viber_image_2021-10-14_11-17-39-983.jpg
 
Сеуште врне и снегот напласти покривка од можеби петнаесетина сантиметри.
 
 
 
viber_image_2021-10-14_11-18-26-552.jpg
 
viber_image_2021-10-14_11-17-56-641.jpgviber_image_2021-10-14_11-18-50-836.jpg
 
viber_image_2021-10-14_11-02-08-194.jpg
 
Радио Кочани му посакува бериќетна туристичка сезона на најзначајниот зимски туристички локалитет на Истокот од Македонија...
Оценете ја оваа вест
(0 гласови)