Нормализиран сообраќајот на патот Штип – Кочани, кај Облешево...

23 Фев 2021
183 пати

– Сообраќајот на магистралниот пат Штип – Кочани, кај Облешево, е нормализиран, соопшти Автомото сојузот. Сообраќајот претходно, како што информираа од АМСМ, се одвиваше по една коловозна лента поради јавен собир на оризопроизводителите.

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)