ПОВРЕДЕН РАБОТНИК НА ПАТОТ КАЈ С.СПАНЧЕВО

10 Фев 2021
258 пати

На 09.02.2021 во 09.20 часот во Полициската станица Кочани, од Итна медицинска помош било пријавено дека околу 09.00 часот Т.А.(60) од Скопје,  додека изведувал градежни работи на патот во изградба кај с.Спанчево, кочанско, се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничката болница Штип. Увид на местото извршила екипа од ОВР Кочани.

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)