Кривична пријава против М.Е.Н (37) од Кочани...

09 Фев 2021
702 пати

 На 08.02.2021 СВР Штип поднесе кривична пријава против М.Е.Н (37) од Кочани поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело ,,непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“. Пријавената, во услови на прогласена пандемија, иако била должна да биде во задолжителна самоизолација, на 11.01.2021 година го напуштила домот.

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)