Кривична пријава против Д.Т.(34) од Кочани

23 Јан 2021
847 пати

На 22.01.2021 надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Д.Т.(34) од Кочани, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“. На 10.07.2019 околу 11.25 часот кај место викано ,,Полатски пат“ во Кочани, од страна на  полициски службеници при извршен преглед над Д.Т. и мопед „хонда“, кој го управувал, како и при извршен претрес во домот, биле пронајдени и одземени марихуана и дигитална вага.

Оценете ја оваа вест
(1 гласови)