СВР Штип – Регистрирани 53 прекршоци за неносење маска

18 Ное 2020
151 пати

Во текот на изминатото деноноќие, според статистиката на МВР, за периодот (16/17.11) на ниво на СВР Штип,

по однос на мерката за неносење лична заштита на лице, регистрирарни се 53 прекршоци.
Во текот на изминатото деноноќие на подрачјето на СВР Штип од Државниот санитарен и здравствен инспекторат на 146 лица им биле издадени решенија за изолација, а контрола им била извршена на 1647 лица со вакви решенија.

 

 

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)