Кај Дабо во Бели – Пунто излетало од патот

10 Сеп 2020
936 пати

На 09.09.2020 во 07.34 часот било пријавено дека на локалниот пат во Кочани, место викано Дабо-с.Бели,

патничко возило „фиат пунто“ со кочански регистарски ознаки, управувано од Т.М.(40) од Кочани, излетало од коловозот. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобиле возачот и сопатникот А.Т.(25) од Кочани констатирани во Општата болница Кочани. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од Полициската станица Кочани.

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)