Платил за музички инструмент, не го добил и пријавил во полиција

09 Окт 2019
296 пати

На 07.10.2019 во 11.45 часот во Полициската станица Кочани, 35-годишен маж од Кочани пријавил дека бил

измамен од Б.С. од Радовиш, кој требало од Германија да му нарача музички инструмент. Според пријавеното, во два наврати на сметка му уплатил 23.500 денари, но не го добил музичкиот инструмент. Се работи на расчистување на случајо

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.