ПРЕС НА ОО СДСМ...

08 Окт 2019
355 пати

Почитувани сограѓани,

Социјал демократскиот Сојуз на Македонија ги и нтензивира своите активности. Направивме промени во своите редови со цел да бидеме поблиску до граѓаните. Ние како партија  сме сервис на граѓаните и како такви ке бидеме дел од ова општество секојдневно не само за време на избори.

Ова е  начин  кој  ке обезбеди подобра иднина, подобар стандард  и праведно општество. Нашите проекти се ориентирани кон граѓаните  и за граѓаните зацртани на  пат со иднина.

Овој пат е кој води кон  ЕУ и НАТО!

СДСМ започна караван на отворени, јавни трибини сограѓаните под слоганот „На прав пат“  во цела држава.

Овој караван ке  не посети и нас

Утре Кочани ќе биде домаќин на трибината на која учество ќе имаат: 

Министер за труд и социјална  политика Мила Царовска ,

Министерот за информатичко општество  и  администрација  Дамјан Манчевски и

Градоначалникот на општинаКочани Николчо Илиев

Ајде сите заедно да чекориме на сигурниот, правиот пат, за да постигнеме уштеповеќе за нашата земја.

Почитувани граѓани, ни претставува особена чест да Ве поканиме на трибина утре,среда , 9ти октомври,  во Националниот центар за култура Бели Мугри во Кочани со почеток во 20:00 часот.

Продолжуваме на прав пат!

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.