Тепачка во дискотека во Кочани

10 Јун 2019
1257 пати

На 09.06.2019 година во 03,30 часот било пријавено дека во дискотека во Кочани, Д.Ј.(24) од с.Теранци

бил физички нападнат од Д.Т.(23) од с.Спанчево.
Се работи на расчистување на случајот.

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.