ПС Кочани – Се превртел тракторот и го усмртил трактористот

25 Апр 2019
766 пати

На 24.04.2019 година околу 16.55 часот во с.Спанчево, кочанско, трактор, управуван од Ж.З.(61) од с.Спанчево,

се превртел, при што Ж.З. починал на местото. Увид извршила увидна екипа од Полициската станица Кочани. Се работи на расчистување на случајот.

Фотографијата не е од местото на настанот

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.