Жител на Бели се обидел да нападне полицаец

23 Апр 2019
687 пати

На 21.04.2019 година околу 15.50 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека во с.Бели, кочанско,

В.И.(34) агресивно се однесувал и се обидел да нападне полициски службеник. В.И. бил приведен во Полициската станица Кочани, а по целосно документирање на случајот против него биде поднесена соодветна пријав
В.И.(34) од с.Бели се обидел да нападне полицаец.

Оценете ја оваа вест
(1 гласови)

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.