Девојка од Кочани била принудена на секс со уцена дека ќе објави компромитирачки фотографии

11 Јул 2018
1052 пати

Во Полициската станица Кочани, синоќа, 20 годишна девојка од Кочани пријавила дека во периодот од

ноември лани до моментот на пријавување, од страна на М.Л.(46) од Кочани во неколку наврати, со сериозна закана дека за неа јавно ќе објави фотографии со компромитирачка содржина, била присилувана да имаат сексуални односи. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Оценете ја оваа вест
(1 гласови)

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.