ПС Кочани - Полов напад врз малолетно девојче

12 Јун 2018
3058 пати

Млолетно четиринаесетгодишно девојче од Кочани било силувано од дваесет и двегодишник од кочанско село,

соопшти полицијата. Случајот го пријавил таткото на девојчето вчера околу 14 часот. Во Општата болница во Кочани бил направен преглед од гинеколог, при што било утврдено дека врз девојчето е извршен полов напад. Службени лица на ПС од Кочани преземаат мерки за расчистување на случајот.

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.