МВР - 26 лица повредени во сообраќајка кај Кучичино

10 Јун 2018
1062 пати

Вчера (09.06.) околу 06,10 часот на магистралниот пат Кочани-Штип помеѓу селата Чешиново и Кучичино се случила сообраќајна незгода

помеѓу две комбиња “Фиат Дукато“, со штипски регистерски таблици, “Форд транзит“ со кочански регистарски таблички, како и товарно моторно возило “Сканија“ исто така со кочански регистерски таблици. До сега се пријавени 26 лица со повреди и истите биле префрлени во Медицинскиот центар во Кочани. Увидот е во тек и сообраќајот се пренасочува преку селото Чешиново.

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.