Осумнаесетгодишник веќе починат бил однесен во болница

11 Мај 2018
2242 пати

Вчера околу 19, 30 часот во Здравствениот дом во Кочани, од страна на неговите родители, било

донесено телото на осумнаесетгодишно момче, со иницијали В. С., информира полицијата. Кога било донесен во болница, момчето веќе било починато.
Поради тоа, Јавниот обвинител наредил обдукција и увид во домот каде што починал В.С.

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.