Сообраќајка во Тркање

11 Мај 2018
1852 пати

На 10.05.2018 година во 10.30 часот во Кочани, на улица ,,Димитар Влахов" В.С.(43) од село Тркање

управувајќи патничко моторно возило „Фолксваген Голф 3“ со кочански регистарски ознаки удрил во пешак Н.А.(84) од село Горни подлог. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил Н.А. кој по укажаната лекарска помош во Здравствен дом Кочани е препратен во Комплекс клиники "Мајка Тереза" во Скопје. Извршен е увид на местото на настанот.

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.