Одбележан Денот на ЕУ

10 Мај 2018
320 пати

Општина Кочани заедно со ЕУ инфо точката го одбележа, 9 Мај, Денот на Европската Унија со повеќе

содржини. По тој повод гостин на градоначалникот Илијев, беше Самуел Жбогар, амбасадор на Унијата во Македонија. Централната манифестација се одржа на Летната сцена на ЦК „Бели мугри“...

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.