За многу години Велигден !

08 Апр 2018
325 пати

Нека ни е за многу години Воскресението Христово! Радио Кочани ви посакува Бог да ви ги исполни душите и срцата со љубов, да имате почит

едни кон други ! Нека добрината и семејната среќа се оние мисли и состојби на духот кои ќе не мотивираат да создаваме и твориме за да изградиме иднина која ќе ни овозможи да бидеме добри и благочестиви христијани! Слушајте не и понатаму и читајте не на radiokocani.mk

Христос в оскресна- Навистина воскресна!

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.