Денеска унгарскиот амабасадор во посета на Кочани

30 Јан 2018
339 пати

Градоначалникот на Општина Кочани, Николчо Илијев, денеска ќе го прими во официјална посета амбасадорот

на Република Унгарија во Република Македонија, Ласло Иштван Дукс.
Средбата ќе започне во 11 ч. во салата за состоноци во општинската зграда. По завршувањето на средбата, тие ќе дадат изјави за медиумите

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.