Кривична за „силување во обид“ за М.Ѓ.

16 Мај 2017
1083 пати

НК за КР Кочани поднесе кривична пријава против М.Ѓ. (25) од Кочани поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело

„силување“ во обид. На 13.05.2017 година околу 11.00 часот во индустрискиот дел во Кочани пријавениот во неколку наврати, со употреба на физичка сила, се обидел да изврши полови дејствија над К.С. (21), при што и нанел телесни повреди на рацете и половината.

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.