МАРКЕТИНГ НА РАДИО КОЧАНИ

СЕРВИСИ

Илчо Лазаровски, телефони : 078 22 00 32, 078 22 00 31 и 033 612 613

mail: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

 

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.