КУЛТУРА

* Горица Јанева и Никола Илиев– виолина и пијано - ПРВА НАГРАДА
Во пресрет на празникот 25 ноември и денот на основањето на установата, како и во пресрет на 78-годишнината од излегувањето од печат на култните
Во Центар за култура Бели мугри - Кочани, денеска ќе се одржи промоција на стрип - книгата "Кочо Рацин - живот, песни и смрт". Работена е по
Во петокот, на 17 ноември, Одделението за јавни дејности организираше јавна трибина за планирање на
Националната установа - Центар за култура "Бели мугри " - Кочани има чест и задоволство да Ви
Во Националната установа Центар за култура „Бели мугри“ во Кочани синоќа заврши дводневната
Одделението за јавни дејности во Општина Кочани ги повикува здруженијата, институциите од културата и сите
На традиционалниот Еко самит кој се одржа на ден 10.11.2017 год во конкуренција на над 300 основни
Денеска, во 12 ч. во Библиотеката „Искра“ ќе биде отворен 12. Саем на книгата во Кочани. Саемот
Ве информираме и покануваме на 29 Октомври (недела ) 2017 година со почеток од 20:00 часот

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.