КУЛТУРА

Во Националната установа Центар за култура „Бели мугри“ во Кочани синоќа заврши дводневната
Одделението за јавни дејности во Општина Кочани ги повикува здруженијата, институциите од културата и сите
На традиционалниот Еко самит кој се одржа на ден 10.11.2017 год во конкуренција на над 300 основни
Денеска, во 12 ч. во Библиотеката „Искра“ ќе биде отворен 12. Саем на книгата во Кочани. Саемот
Ве информираме и покануваме на 29 Октомври (недела ) 2017 година со почеток од 20:00 часот
На 20.10.2017 . / петок / со почеток во 19:30 часот во Изложбениот салон на НУ Центар за култура
Јована Астерија Накова, деветтоодделенка од ОУ „Никола Карев“ од Кочани е победничка на 18. Општински
Наш Мал Театар е проект кој се родиЛ како идеја на двајца актери - Нина Максимова и Благојчо Стојанов
На 11 Октомври одбележуваме 76 години од почетокот на антифашистичкото востание во Република Македонија. Ден кога Македонија ја донесе одлуката да пристапи на страната
Општината нема стратегија за култура и оваа наделжност ја спроведува стихијно, по произволни

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.