КУЛТУРА

31.07.2014 Retro & Latino; 01.08.2014 Commercial House Hits DJ C2 vlez 50 mkd;
На сите верници од исламската вероисповед, од мое лично име и од името на Општина Кочани, им го честитам
„Фотографии наградени на Меѓународниот конкурс за фотографии од културното наследство“ е
Аматерскиот театар на Центарот за култура „Бели мугри“ од Кочани со претставата „Домот на Бернарда Алба“
Петок (25 јули) - White Sensation; Сабота (26 јули) - Саша Ковачевиќ
Вечерва со почеток во 21, 45 часот во рамките на „Петровденските конаци“ ќе се одржи концерт на бендот „Bleck diamond“ од Бугарија
Ликовен перформанс насловен „Арт варијации“ е следното од програмата на „Петровденските конаци“
Седумгодишниот гајдаџија Давид Митев од Кочани освои прва награда за нај-настап во категорија деца на Фестивалот на народни инструменти „Пеце Атанасовски“
Балканска поетска вечер е предвидена денеска на Кејот на Кочанска Река со што
Празникот на градот Виница, Павловден, ќе биде одбележан со повеќе настани

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.