КУЛТУРА

Петок (25 јули) - White Sensation; Сабота (26 јули) - Саша Ковачевиќ
Вечерва со почеток во 21, 45 часот во рамките на „Петровденските конаци“ ќе се одржи концерт на бендот „Bleck diamond“ од Бугарија
Ликовен перформанс насловен „Арт варијации“ е следното од програмата на „Петровденските конаци“
Седумгодишниот гајдаџија Давид Митев од Кочани освои прва награда за нај-настап во категорија деца на Фестивалот на народни инструменти „Пеце Атанасовски“
Балканска поетска вечер е предвидена денеска на Кејот на Кочанска Река со што
Празникот на градот Виница, Павловден, ќе биде одбележан со повеќе настани
Музичарот и педагог Стево Теодосиевски е добитник на овогодишната награда за животно дело
„Ликовен перформанс-минато“ е насловена изложбата што беше синоќа отворена во фоајето на ЦК „Бели мугри“
Ви доставуваме демант во врска со објавениот извештај од прес-конференцијата одржана на 27 јуни 2014 година во Центарот за култура „Бели мугри“
Ви доставуваме демант во врска со објавениот извештај од прес-конференцијата одржана на 27 јуни 2014 година во Центарот за култура „Бели мугри“

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.