КУЛТУРА

Каменичкото културно лето годинава ќе се држи од 25-ти до 29-ти август. Организатор е
Групата „Фолтин“ и актерката Елена Моше вечерва настапуваат во
Дискотеката „Аква“ обезбеди нови возбудувања и забава и за претстојниот продолжен викенд.
Групата „Фолтин“ и Елена Моше гостуваат на 6 август во ресторанот и бар „Гарден“ во Кочани со претставата „Ле Пјаф.
Македонија денеска обележува 111 години од Илинденското востание и
Во текот на втората етапа од Топлиот културен бран во Кочани во август ќе можат да се проследат литературно-ликовниот перформанс
31.07.2014 Retro & Latino; 01.08.2014 Commercial House Hits DJ C2 vlez 50 mkd;
На сите верници од исламската вероисповед, од мое лично име и од името на Општина Кочани, им го честитам
„Фотографии наградени на Меѓународниот конкурс за фотографии од културното наследство“ е
Аматерскиот театар на Центарот за култура „Бели мугри“ од Кочани со претставата „Домот на Бернарда Алба“

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.