КУЛТУРА

Промоција на книгата „Боцки“ од Ружа Стојмилова ќе се одржи денеска во ЈОУ Библиотека „Искра“ во
На 20 ноември, во Центарот за култура „Бели мугри“ во Кочани, ќе настапи канадското дуо Елсиан, кое е на
Во организација на Библиотеката „Искра“ во Кочани, од денеска, 5 ноември, е отворен тринаесеттиот Саем на
Во петокот, на 2 ноември, во просториите на СОУ „Љупчо Сантов“ се одржа јавна дебата на тема
На 31.10.2018 година (среда) во 9,00 часот во просториите на ЈОУ Библиотека „Искра“ ќе се одржи XIX по ред Општинскиот натпревар „Млади библиотекари“,
“Трагачи по парадокси“ е четврта книга од едицијата Балканска сатира во издание на Фестивалот
Да се возобнови ѕидот на смеата за кој во 1995 година пишуваа и светските медиуми, ѕидот стана
Во петокот, во ОУ „Свети Кирил и Методиј“ во Кочани беше промовирано делото „Развојните фази
Триста и осум првачиња од петте основни училишта во Кочани, денеска станаа членови на Детската
Вечер и утре во Кочани ќе се случува второто издание на манифестацијата „Нов Град 2“. И годинава

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.