„Со мирниот протест сакаме да дадеме поддршка на надлежните инспекторски служби во општината да

На 08.11.2018 година во 20.00 часот во Полициската станица Кочани, лекар од Итна медицинска помош пријавил

Во текот на минатите две недели, царинските службеници спречија неколку обиди за криумчарење разна стока,

Цел месец Кочанско Поле е во пламен. Старата, лоша навика на земјоделците, по жнеењето да ја палат сламата,

Мобилната телефонија одамна го презеде приматот во секојдневното живеење. Бесплатни разговори кон

На 14.10.2018 година околу 14.00 часот на улица ,,Стамен Манов“ во Кочани, Б.Р.(34) од Кочани,

Во текот на минатите две седмици, царинските службеници спречија повеќе обиди за криумчарење разна

На 08.09.2018 година во 19,35 часот на магистралниот пат Штип - Радовиш, се случила сообраќајна незгода

Во атарот на Тркање на околу 300 метри од селото, во местото викано „Фрчево“, глутница волци нападнале

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против М.Л. (46) од

Страница 1 од 20

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.