Низ улиците на Кочани синоќа граѓани, со мирен протест уште еднаш изразија својата поддршка

Граѓанската иницијата За заедничка Македонија синоќа организираше протестен марш и во Кочани. Дождот

На градоначалникот Ратко Димитровски му е познато дека не само ние во СДСМ, туку и граѓаните многу добро знаат за недомаќинското финансиско работење на

Единствениот отчет кој може да го даде градоначалникот Ратко Димитровски е отчетот на долгови и кредити

Граѓаните на Кочани на изборите дадоа поддршка за програма и проекти кои се реални, остварливи и со кои ќе се подобрат условите за живот на

На овие предвремени парламентарни избори Кочани доби двајца пратеници. Едниот е со искуство, бидејќи и претходно

Уште само 2-3 дена преостануваат од предизборната кампања, за предвремените парламентарни избори, кои ќе

Иван Иванов повторно е на листата со кандидати за пратеници на ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ број три за предвремените

Сашко Костов е кандидат за пратеник од редовите на СДСМ од Кочани во Изборната единица број 3. Претседателот

Во рамки на средбите кои што високи функционери на ВМРО-ДПМНЕ ги остваруваат со граѓаните низ Македонија, Владимир Пешевски синоќа беше во Кочани, при што

Страница 1 од 4

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.