Промоција на романот на годината – „Одборјување на Фросина Пармаковска

07 Јун 2018
301 пати

Денеска, 7 јуни, со почеток во 13 ч. во просториите на Библиотеката „Искра“ ќе биде промовиран романот

на годината, „Одбројување“ од Фросина Пармаковска.
Делото ќе го промовира Ѓоко Здравевски, извадоци од романот ќе чита Мери Каровска, а за Фондацијата „Славко Јаневски“ ќе зборува Звездан Георгиевски.
Љубителите на пишаниот збор ќе можат да се снабдат со примероци од романот што ќе ги потпишува авторката Пармаковска.
Настанот го организираат Општина Кочани, Библиотеката „Искра“ и Фондацијата „Славко Јаневски“.

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.