„Исцелител“ ја освои главната награда за најдобар филм во Холивуд

11 Фев 2018
637 пати

Македонскиот игран филм „Исцелител“ на младиот режисер Ѓорче Ставрески ја освои главната награда за најдобар филм во интернационална компетиција на „Санта Барбара Интернешнл филм фестивал“ во Холивуд.

Ставрески со Фејсбук статус им честиташе на актерите и екипата и на сите кои дале поддршка за филмот

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.