ЗАНИМЛИВОСТИ

Дали знаете дека идеален брак е оној меѓу пеачките и фудбалерите ? Дали знаете зошто ? Затоа што нивното IQ им е исто и е на рамниште на собна температура.
Кајсиите ја поттикнуваат одбранбената сила на организмот и го штитат од инфекции, ги штитат забите и коските.  Ако ги конзумирате пред оброк, тие добро влијаат на варењето, а поради високото количество железо кое го содржат, тие се препорачуваат за оние…
Сигурно вашето дете барем еднаш ги изговорило зборовите:  Може ли да добијам милениче? Пред да ја отфрлите идејата, размислете за причините заради кои тоа може да биде добра работа. Без разлика дали се работи за куче или на пример морско…
Тегавецот е една од најраспространетите билки кај нас. Тој е многу ценет лек уште од давнина, бидејќи во себе содржи многу лековите својства. Тегавецот го има во две врсти: Женски тегавец  Глаток тегавец И двете врсти на билки имаат многу…
Јаболкото можеби ја нарушило хармонијата во рајската градина, но каснувањето на вкусно јаболко не е никаков грев и може да влијае само позитивно на вашето здравје. Без разлика дали ќе изберете зелено, црвено или жолто јаболко, телото ќе ви биде…
Чај од Коњско опавче е напиток со историска репутација кој лекува ткивни повреди и проблеми со коските. Оваа билка се користи за бројни состојби, бидејќи помага во лекување и зајакнување на телото. Многумина познавачи сметаат дека секој треба оваа билка…
Два авиона на американското воено воздухопловство придружувани од два воени авиона на Република Грција, ќе извршат прелет над територијата на Република Македонија. Прелетувањето ќе биде во чест на нашето членство во НАТО. Авионите ќе летаат долж реката Вардар, а ќе дојдат…
Еден од најактивните кочанчани на социјалните мрежи со сопствена филозофија и погледи за многу
Американските акции пораснаа во понеделникот откако биотехнолошката компанија „Модерна АД“ соопшти дека првичните тестови за можна вакцина против коронавирус дале поволни резултати на мал примерок на луѓе. Индексите „Дау Џонс“ и С & П 500 скокнаа околу 3%. Модерна соопшти…
 Бугарската артистка Клементина Петрова го користи својот талент за сликање за да го илустрира секојдневието со нејзиното момче, но и за да го помине карантинот на креативен начин. „Помина повеќе од еден месец од почетокот на социјалната изолација. Го илустрирам секојдневието дома…