Вчера на магистралниот пат Велес-Штип, кај селото Кадрифаково се случила тешка сообраќајна

Надворешна канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против

Страшна сообраќајна несреќа ја вознемири кочанската јавност. Синоќа околу 2 часот по полноќ, во близина на Чифлик, во директен судир, помеѓу

Во тешка сообраќајна несреќа во близината на кочанското село Прибачево загина едно лице

Во полициската станица Виница завчера во 10:20 часот, О.Д. (37) пријавил дека 21-годишниот

НК за КР Кочани поднесе кривична пријава против М.Ѓ. (25) од Кочани поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело

НК за КР Кочани поднесе кривична пријава против В.К. (25) од Кочани поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“. На 19.03.2107 година, на скалите

Кривична пријава е поднесена против 27-годишниот У.М. од Виница поради постоење основи на сомнение за сторено

Струмичката полиција поднесе кривична пријава против М.С. (31) од Кочани поради постоење

Синоќа околу 23, 05 часот на булеварот „Теодосија Паунов“ во Кочани, во близината на бензинската пумпа

Страница 1 од 15

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.