ЕКОНОМИЈА

Со 2 милиона денари, Бирото за регионален развој ќе ја финансира изградбата на патот од местото викано
Денеска се одржа втората од предвидените три работилници за подготовка на Стратегијата за развој на општина Кочани, на

Нема пари - нема љубов

04 Јун 2018
816 пати
Веќе неколку дена, уште пред почетокот на викендот, а и утрово во текот на денешниот ден, два
Со 30-тата објава за отуѓување на градежно земјиште, сопственост на Република Македонија, се
Од 17-ти мај функцијата генерален директор на рудникот за оволо и цинк САСА од Македонска Каменица ја
Мултиетничкиот синдикат за образование (МЕСО), Сојузот на синдикати на Македонија и Рудникот за
Отворен е вториот производствен капацитет на компанијата Антура МК во Кочани. На свеченоста што се одржа вчера присуствуваа бројни гости, меѓу кои и амабасадорот
Денеска, 5 мај 2018 година (сабота), д-р Кочо Анѓушев, заменик претседател на Владата задолжен
Синоќа во свечен амбиент, во ресторанот „Амор“ во Кочани, ТА „Вел Јан“ го прослави 25 роденден, или
Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски, заедно со директорот на АД Водостопанство, Илми Селами,

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.