ЕКОНОМИЈА

Од вечерва дизелот поевтинува еден денар, додека бензините
Амбасадорката на Франција во Македонија, Лоренс Оер, е љубител на кочанскиот ориз. Таа го купува
Роамингот ќе поевтини од 1 јануари следната година. Тоа е епилогот
Општина Кочани ќе се задолжи со еден милион евра (61.342.312,00 денари)
Според одлуката на Регулаторната комисија за енергетика, бензините и дизелот од денеска
КЈП „Водовод„ распиша Оглас за организирање на традиционалниот Кочански панаѓур по пат на јавно наддавање
Објава за доделување Награда за најуспешен земјоделец на општина Кочани. Наградата може да ја добие
Развивачки форум на Интел (IDF), Сан Франциско, 9 септември 2014 – Генералниот извршен директор на Интел корпорацијата
Вкупно 560 барања за отпис на долгови во пропишаниот рок поднеле кочанчани

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.