Во Марилуна кидс - тотална распродажба на целокупниот асортиман детска гардероба. Можност да одберете парче од модните

Се продава хоризонтален замрзнувач од 410 литри во комплетно исправна состојба.

АЛЕКС 3 започнува со изградба на нова зграда, на атрактивна добро позната локација. Информации на

Во МАРИЛУНА КИДС голем попуст од 50 % на сите модни парчиња за вашите најмили. Побрзајте, купете

Кашкавал Кравји Вкусно шарпланински - 319 ден / кг

Авто перална 100 - ЛЕ. Најсовремени машини за внатрешно и надворешно перење, хемиско чистење и полирање

Најново во Кочани ! Маркет КАЈ ТОШЕ започна со бесплатна достава во вашиот дом. Сите прехрамбени

ПЕТ ШОП ЛУСИ започна со работа. Продавницата за домашни миленици се наоѓа на почетокот од угорницата

Голема акција во Месмон маркети. Од 18 овој месец до 18 јуни паѓаат цените на пивото Јелен,

Направете вашиот дом да изгледа професионално и елегантно. Најновата колекција светлечки елементи и

Страница 1 од 9

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.