Кочанската книжевна сцена, изобилува со творци. Секој од нив со своите дела го зголемува културното книжевно наследство. А, сите роднокрајни автори,

Литературниот портрет на Јане Атанасов ќе биде претставен пред публиката во Кочани. Настанот е

Општина Кочани го објави конкурсот за доделување стипендија на спортист-спортска надеж на Кочани за

На 26 јануари во Класик Кафе во Кочани за 21 часот е закажана стандап претстава. Гостува комичарот од

Петмината кочанци (сите во градот ги знаеме), вљубеници во македонските репрезентативни селекции, и овој пат не пропуштија можност да

Од 01.11.2018 година Државна лотарија на Македонија го пласираше инстант лозот БИДИ ВИП - ВОЗИ ЏИП

На 1 јануари 2019 година, на Акушерското одделение во Кочани, во две породувања се родија две девојчиња.

Среќна, успешна и бериќетна 2019 година - Ви посакува тимот Радио Кочани ФМ. Драги пријатели, слушатели и

ОО на СДСМ на Кочани денеска одржа прес конференција. Зборуваше претседателот на локалниот огранок на владеачката партија, Дарко Радески. Кажаното ви

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН – нов инстант лоз на Државна лотарија на Македонија , од денес -25.12.2018 година во над

Страница 1 од 39

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.