Во сообраќајна несреќа што се случила вчера попладне на патот Штип-Кочани, во близина на селото Облешево,

Полициската станица Виница поднесе кривична пријава против М.П.(48) од Виница, вработен во

Во 17 часот завчера, во полициската станица Кочани, се јавила 38-годишната К.А.К. и пријавила дека истиот ден околу 16 часот била психички и физички малтретирана од

Полициската станица Кочани поднесе кривична пријава против Г.Ј.(33) од Кочани, поради постоење на

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Р.Д.(61) од Кочани поради постоење

Земјоделците од Кочанско продолжуваат со старата навика - кога ѓи чистат нивите да ги палат

Територијалната противпожарна единица – Кочани, апелира пред почетокот на грејната сезона граѓаните

Полициската станица од општа надлежност во Кочани ги известува граѓаните, а посебно учениците

На 28.11.2017 година во 13,55 часот во Кочани, ул. “ВМРО“ на место викано „Триаголник“, полициска службеничка при вршење работи од областа

Полициската станица Кочани поднесе кривична пријава против К.Л.(39) од с. Облешево, Чешиново- Облешево, поради постоење на

Страница 1 од 17

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.