Кам Маркет Кочани бара високомотивирани соработници и соработнички за Раководна позиција во маркет

Печатница Европа 92 ДООЕЛ од Кoчани има потреба од офсед машинисти, предност ќе имат

Во наредните шест односно девет месеци, осум лица ќе бидат работно ангажирани во проектот „Подај рака“

Општина Кочани објави оглас за доделување договор за јавна набавка на услуги за вршење општински линиски

Трговијата е навистина возбудлива професија

Трговијата е навистина возбудлива професија

„Овозможуваме раст на платите на вработените во Македонија, со тоа што со најновите измени и дополнувања на Законот за минимална плата

Општина Кочани во соработка со Авто-мото друштвото „Лопен“ од Кочани ги повикува заинтересираните за

Центро фрута ДООЕЛ - Виница поради зголемен обем на работа во текот на  летниот период  има потреба од:
 

-  2  возачи со Ц и Е категорија

 
Компанијата ги обезбедува потребните средства за работа и нуди можност за солидна заработувачка и професионална надградба.


CV за учество на огласот да се испраќаат на маил: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
тел за контакт  075-272-005

Дванаесет нискоквалификувани лица од Кочани, евидентирани во Агенцијата за вработување од понеделник се ангажирани во вршење јавни

Страница 1 од 14

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.