Сугарески: Експресен пат Штип – Кочани, капиталните проекти се реализираат со одлична динамика

16 Јун 2020
507 пати

Министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески во пост на Фејсбук истакна уште една од бројните инвестиции во патната инфраструктура на која се работи со засилено темпо.

 104397143_866010943892519_5958944064587919074_n.png
Во краток пост на својот Фејсбук профил, Сугарески сподели неколку фотографии од изградбата на експресниот пат Штип – Кочани, како уште една капитална инвестиција за поголема патна поврзаност на источниот дел од државата.
Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.